Kucoin İncelemesi 2023

4.7/5
Hoşgeldin Bonusu
%20 Komisyon İndirimi
Kuruluş
2017
Hizmet Konumu
Global
Öne Çıkan Özellikler
  • Gelecek vaadeden yeni coin lansmanları
  • Yeni projelerle erken yatırım fırsatı
  • Yüksek hacim
Para Yatırma
  • Banka Kartı
  • Kredi Kartı
  • Kripto para transferi
Para Çekme
  • Banka Kartı
  • Kredi Kartı
  • Kripto para transferi

Kucoin Nedir?

Kucoin, 2017 yılında kurulan ve dünya genelinde popülerliği hızla artan bir kripto para borsasıdır. 17 milyar doların üzerindeki günlük işlem hacmi ile dünyanın önde gelen borsalarından biri olarak kabul edilen Kucoin, kullanıcılarına geniş bir kripto para yelpazesi ve düşük işlem komisyonları sunmaktadır.

Kucoin aynı zamanda, Kucoin borsasının KCS (Kucoin Shares) adıyla çıkardığı yerel token’ıdır. Kucoin, KCS sahiplerine, borsadaki işlem ücretlerinden elde edilen gelirin bir kısmını günlük ödüllerle (KCS bonusu) dağıtır.

Kucoin'de ömür boyu %20 indirimli komisyonlar için hemen hesap oluşturun.

Kucoin’de Hangi Kripto Paralar Var?

Kucoin, kullanıcılarına çok geniş bir kripto para yelpazesi sunar. Kucoin’de; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Binance Coin (BNB) ve Kucoin Shares (KCS) gibi eski ve bilindik kripto paraların yanısıra, son dönemde hacmi artan yeni coinler de yer almaktadır. Revain (REV), Nervos Network (CKB), VidT Datalink (VIDT) ve MultiVAC (MTV) gibi nispeten yeni ve potansiyeli yüksek coinlerin de olduğu 300’den fazla kripto parayı Kucoin’de bulabilirsiniz.

Kucoin, kripto paraları platforma eklerken titiz davranır ve kullanıcılarına güvenli ve kaliteli hizmet sunmayı hedefler. Bu nedenle, projelerin teknolojisi, ekip deneyimi, iş modeli ve likidite gibi faktörler dikkate alınarak coinlerin listelenmesine karar verilir.

Kucoin’deki yeni ve az bilinen coinler erken yatırım fırsatları sunarak büyük kazançlar elde etmenize olanak tanır. Ancak düşük bilinirlik nedeniyle yüksek risk ve fiyat dalgalanmalarını göz önüne almalısınız.

Türkiye’den Kucoin’de hesap açabilir miyim?

Evet, Türkiye’den Kucoin Global’de hesap açabilirsiniz. Üstelik Kucoin, Türkçe dil desteği sunarak kullanıcıların daha rahat işlem yapabilmesini sağlamaktadır.

Kucoin kim tarafından kuruldu? Kucoin’in sahibi kim? Kucoin’in CEO’su kim?

Kucoin, Michael Gan tarafından 2017 yılında kurulmuştur. Gan, önceki deneyimleriyle teknoloji ve finans sektöründe önemli bir konuma sahiptir. CEO olarak Johnny Lyu görev yapmaktadır. Lyu, kripto para endüstrisinde derin bir deneyime sahip olup, Kucoin’i daha da büyütmek ve geliştirmek için çalışmaktadır.

Kucoin'de ömür boyu %20 indirimli komisyonlar için hemen hesap oluşturun.

Kucoin güvenilir mi?

Kripto borsalarında güvenilirliği değerlendirmek için işlem hacmi, güvenlik önlemleri ve kullanıcı yorumları gibi faktörler göz önüne alınır. Kucoin, yüksek işlem hacmine ve güçlü güvenlik önlemlerine sahiptir.

26 Eylül 2020’de Kucoin, bir hack saldırısına uğramıştır. Bu olayda, yaklaşık olarak 281 milyon dolar değerinde kripto para çalınmıştır. Hemen ardından Kucoin, olayı hızlıca duyurarak kullanıcılarına bilgi sağlamış ve sorunu çözmek için çalışmalara başlamıştır.

Kucoin, hack olayının ardından güvenlik protokollerini daha da güçlendirmiş ve kullanıcılarının çalınan kripto paralarının büyük bir kısmını telafi etmiştir. Ayrıca, Kucoin, şeffaf bir şekilde kullanıcılarına bilgi sağlayarak, güvenilirliğini korumak için önemli adımlar atmıştır. Bu olaydan sonra Kucoin, sürekli olarak güvenlik önlemlerini güçlendirerek kullanıcılarının güvencesini sağlamaya devam etmektedir. Bu nedenle, Kucoin’in güvenilir bir kripto para borsası olduğu söylenebilir.

Kucoin’e banka hesabımdan para aktarabilir miyim?

Türkiye bankalarından Kucoin’e direkt para aktarımı bulunmamaktadır. Bunun yerine, BtcTurk veya Paribu gibi Türkiye merkezli kripto borsalarından Türk Lirası ile önce kripto para alıp, daha sonra bu kripto paraları Kucoin hesabınıza gönderebilirsiniz.

Kucoin ile Coin Alım Satım nasıl yapılır?

Kredi Kartı ile Hızlı Coin Alış

Ana menüde Kripto Para Satın Al->Hızlı Al/Sat sayfasını seçin

Kucoin ile hızlı al sat

Bu sayfada Satın Al kısmında almak istediğiniz Dolar miktarını girerek (USD’den USDT’ye) kredi kartınızla alabilirsiniz. Kredi kartı ile alımlarda güvenlik için kimlikle doğrulama istemektedir. Karşınıza çıkacak uyarı bilgileriniz takip ederek doğrulamayı yapabilir, bakiyenize USDT olarak dolar ekleyebilirsiniz.

Kucoin ile hızlı al sat

Gelişmiş Coin Alış-Satış

Kucoin hesabınıza bakiye yükledikten sonra üst menüde Alım Satım->Spot İşlem menüsüne tıklayarak Gelişmiş Spot Alış Satış sayfasına gidebilirsiniz.

Burada kararınızı vermeden önce grafiği ve alım-satım tahtasını görebilir, başkaları tarafından girilmiş aktif emirleri, detaylı piyasa işlemlerini inceleyerek, istediğiniz detayda alım veya satım emri verebilirsiniz.

Kucoin ile hızlı al sat

Komisyonlar

İşlem Komisyonları:

Kucoin, işlem komisyonları konusunda oldukça rekabetçidir. İşlem komisyonları, işlem hacminize ve Kucoin Shares (KCS) sahibi olup olmamanıza bağlı olarak değişiklik gösterir. İşlem hacmi arttıkça ve daha fazla KCS sahibi olduğunuzda daha düşük komisyon oranlarına erişebilirsiniz.
Spot alım-satım işlemleri için komisyon, işlem hacmine bağlı olarak %0.1 ila %0.08 arasında değişir.

Şu linkten hesap açtığınız zaman işlem komisyonlarını ömür boyu %20 indirimli ödersiniz.

KCS sahipleri için, işlem komisyonlarına indirim uygulanır. İndirim oranı, sahip olduğunuz KCS miktarına bağlıdır.

Çekim Komisyonları:

Kucoin, çekim komisyonları için de rekabetçi oranlar sunar. Çekim komisyonları, çekmek istediğiniz kripto paranın türüne ve işlem yoğunluğuna bağlı olarak değişir. Kucoin, güncel çekim komisyonlarını düzenli olarak güncellemekte ve kullanıcılarına en uygun oranları sunmaya çalışmaktadır.
Her kripto para için çekim komisyonları farklıdır ve genellikle kripto paranın blockchain üzerindeki işlem ücretleri ile alakalıdır.
Kucoin’in resmi sitesinde yer alan “Ücretler” sayfasından, istediğiniz kripto paranın güncel çekim komisyonlarını kontrol edebilirsiniz. İncelemek ve komisyonlardan %20 indirim kazanmak için tıklayın.