Binance TR İncelemesi 2023

4.6/5
Hoşgeldin Bonusu
%10 Komisyon İndirimi
Kuruluş
Eylül 2020
Hizmet Konumu
Türkiye
Öne Çıkan Özellikler
  • Dünyanın en büyük borsası Binance'ın Türkiye sitesi
  • Türk banka hesaplarından para yatırma çekme imkanı
  • Binance Global'in altyapısını kullanır
Para Yatırma
  • EFT
  • FAST (7/24)
  • Havale
Para Çekme
  • EFT
  • FAST (7/24)
  • Havale

Binance TR Nedir

BinanceTR (trbinance.com) dünyanın en büyük kripto borsası Binance’ın Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olarak Eylül 2020’de Türkiye’de açtığı şubesidir.

Türkiye’deki kullanıcıların banka hesaplarından para yatırıp çekebilmesi ve Binance Global’e daha rahat para aktarabilmesi amacıyla açılmış Binance TR’de, Türk Lirası ile coin alıp satılabilmekte, Türkiye’deki bankalardan para yatırma/çekme yapılabilmektedir.

Binance TR’nin adresi trbinance.com ve Türkiye’deki resmi şirket ismi BN Teknoloji’dir. Çeşitli bilgilendirme SMS/Email’lerinde ve banka bilgilendirmelerinde BN Teknoloji olarak görebilirsiniz.

BinanceTR’de Hangi Coinler Var?

Binance TR’de 75’den fazla kripto parayı TL karşılığı ile, 30’dan fazla kripto parayı ise Dolar (USDT ya da BUSD) karşılığı ile alıp satabilirsiniz.

Binance Global’de listelenen TL işlem çiftlerinin tamamını ve popüler USDT, BUSD işlem çiftlerini bulabilirsiniz.

Binance Türkiye borsası da tıpkı Binance Global gibi, kalite kontrolden geçemeyen coinleri listelemiyor. Binance TR’de, Binance Global’e kıyasla daha az coin bulunuyor ancak eğer aradığınız coin TR’de yoksa, bakiyenizi Binance’a aktararak işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Binance Global ile ilgili bilgilendirme yazımızı buradan okuyabilirsiniz

Dilerseniz öncelikle Binance’ta yeni bir hesap açıp, hesabınızı TR Binance ile bağlayabilirsiniz.

Binance TR (TRBinance.com) güvenilir midir?

Kripto para borsalarında son zamanlarda hem Türkiye’de hem globalde dolandırıcılık ve iflas haberleri peş peşe geliyor. Bu nedenle kripto alım satımı yapacağınız borsanın arkasındaki ekibin kim olduğu, kaç yıldır sektörde oldukları vb bilgilere dikkat etmelisiniz.

Binance TR, dünyanın en büyük kripto borsası Binance tarafından Türkiye şubesi olarak açıldı. Binance günlük 76 milyar dolarlık hacim ve finans tecrübesini blockchain sektörüne aktarmış kalifiye yönetim kadrosu ile güven vermektedir.
Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao “CZ”

Binance kurulduğu 2017’den bu yana dönem dönem her borsanın yaşayabileceği krizlerden hızlıca çıkmayı başardı ve bu krizlerde hep açık iletişim geliştirdiği için kullanıcılarında güven uyandırdı.

Binance TR, Türkiye’de de tecrübeli yönetim kadrosu ve regülatörlerle birlikte çalışması ile öne çıkıyor. Binance TR CEO’su Mücahit Dönmez Ekim 2022’de Webrazzi’ye verdiği röportajda da bunun altını çizmiş:

“Türkiye’deki regülatörlerle her zaman düzenli ve yakın bir iletişim yürütüyoruz. Son olarak, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yle gerçekleştirdiğimiz görüşmeyi sektör ve kamu ilişkilerinin gelişimi açısından kıymetli buluyoruz. Mevcut endişeleri gidermenin ve birlikte güvenilir bir pazar yaratabilmenin tek yolu bu iletişimi sürdürebilmekten geçiyor”

Binance TR, Türkiye’deki müşteri hizmetlerinde rakiplerine kıyasla geri kalsa da, arkasındaki Binance Global gücü ile sağlam yerini korumaya devam ediyor.

Binance’a şimdi üye olup %10 indirimli komisyonlardan faydalanmak için hemen tıklayın

Binance TR’ye banka hesabımdan para aktarabilir miyim?

Binance TR’ye para yatırma ve çekme işlemlerinizi, Türkiye’deki banka hesaplarınızdan EFT/Havale/FAST yollarını kullanarak rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Binance Global’e direkt olarak para aktarımı yapılamadığı ve eskiden kullanılan yöntemler Türkiye Cumhuriyeti regülasyonları ile kısıtlandığı için, Binance Türkiye şubesini kullanabilirsiniz.

Binance TR’ye nasıl para yatırabilirim?

Binance TR’deki hesabınıza, Türkiye’deki banka hesabınızdan EFT, Havale ya da FAST yöntemlerinden birini kullanarak para yatırabilirsiniz.

Öncelikle Binance TR’de hesap açmanız gerekir. BinanceTR’de komisyonlarınızda %10 indirim alarak hesap açmak için tıklayın.

Hesap açtıktan sonra üst menüde Cüzdan → Yatırma seçeneği ile Yatırma sayfasına gidin.

Binance TR Para Yatırma

Bu sayfada Binance TR’nin anlaşmalı olduğu farklı bankaları ve “Diğer Bankalar” seçeneklerini göreceksiniz.

Binance TR Para Yatırma

Detaylardan önce önemli uyarı: Binance TR hesabınızdaki isim ile Banka hesabınızdaki isim birebir aynı olmalıdır. Başka birinin hesabından kendi Binance TR hesabınıza para yatıramaz/çekemezsiniz.

Kullanıcıların güvenliği için konulmuş bu kural bütün Türk Borsaları için geçerlidir ve Türkiye regülasyonları tarafından zorunlu tutulmaktadır.

Binance TR’nin anlaşmalı olduğu bankalardan birinde hesabınız var ise, 7&24 havale yapabilirsiniz. Bu bankalardan biri veya diğer banka hesaplarınızdan EFT saatleri içerisinde EFT yapabilirsiniz.

Hangi bankaya gönderim yapacağınızı seçtikten sonra karşınıza çıkan Hesap Adı ve IBAN bilgilerine Türk Lirası bakiyenizi aktarabilirsiniz. EFT/Havale’nin geldiği hesap adı ile TR Binance hesap adının aynı olması durumunda bakiyeniz TR Binance hesabınıza aktarılacaktır. Para gönderdiğiniz hesabın kesinlikle size ait ve aynı isimli olması gerekmektedir.
TR Binance, FAST ile yatırma çekme işlemlerini desteklemektedir. 5000 TL ve altı tutarları FAST ile 7/24 yatırabilir ve çekebilirsiniz.

Binance TR Para Yatırma

Binance TR’den nasıl para çekebilirim?

Binance TR’deki Türk Lirası bakiyenizi sadece Türkiye’deki banka hesabınıza çekebilirsiniz. Paranın çekileceği banka hesabının size ait ve Binance TR’deki isminizle birebir aynı isme sahip olması gerekmektedir.

Üst menüde ÇEKME başlığına tıklayarak para çekme sayfasına gidin. TRY sekmesinin seçili olduğundan emin olun.

Binance TR Para Çekme

Kendi banka hesabınızın IBAN bilgilerini ve çekmek istediğiniz tutarı girdikten sonra Onayla butonuna bastığınızda karşınıza güvenlik kontrolleri gelecektir. Kontrolleri tamamladıktan sonra çekim işlemi tamamlanmış olur. EFT/Havale süresinde banka hesabınıza bakiyeniz geçecektir.

Binance ile Alım-Satım yolları

Hızlı ve Sade Coin Alış Satış

Üst menüde Kolay Alış Satış seçeneğini seçerek detaylara boğulmadan coin alıp satabilirsiniz. Almak istediğiniz miktarı veya harcamak istediğiniz mevcut bakiyenizi yazarak, kripto paranın o anki piyasa fiyatından hızlıca alabilir veya satabilirsiniz.
Binance TR Hızlı ve Sade Coin Alış Satış

Gelişmiş Klasik Görünüm

Alım-satım tahtasını ve grafiği görerek karar vermek, alım-satım emrinizi detaylı girmek isterseniz detaylı Borsa alım-satım sayfasını kullanabilirsiniz.

Üst menüde Borsa sayfasını seçerek girebilirsiniz.

Binance TR Gelişmiş Klasik Görünüm

Bu sayfada Alım-Satım tahtasını (başkaları tarafından girilmiş aktif emirleri), detaylı piyasa işlemlerini ve grafiği görebilir, aynı zamanda istediğiniz detayda alım veya satım emri verebilirsiniz

Binance TR alış satış işlemleri için Binance Global altyapısını kullanmaktadır. Yani Binance TR’de alış satış yaptığınızda, ön yüz trbinance.com sitesi olmakla beraber, aslında Binance.com’un borsa altyapısında alıp satmış olursunuz. Borsa sayfasında gördüğünüz emirler, fiyatlar ve hacim bilgileri Global Binance’tan alınmaktadır.

Global altyapı ile oluşabilecek kopukluklar nedeniyle bazen işlemlerde gecikme yaşanabilir. Bu nedenle biz Binance kullanıcılarına alış-satış işlemleri için Binance Global’i kullanmalarını öneriyoruz.

Bankanızdan TR Binance’a aktardığınız bakiyenizi ister TRY ister USDT isterseniz de kripto para olarak Binance Global hesabınıza aktarabilirsiniz.

Komisyonlar

Binance TR İşlem Komisyonları (Ocak 2023)

Binance, hem piyasa yapıcıya hem alıcıya %0.10 komisyon uygulamaktadır. Yani her yaptığınız işlemde (alış veya satış) işlem miktarının binde biri komisyon olarak ödenmektedir.

Diğer borsalardaki komisyon oranları ile karşılaştırmasına buradan bakabilirsiniz

Binance kendi coini BNB’yi kullanmayı teşvik etmek için, komisyon ödemeleriniz için BNB tercih ettiğiniz takdirde %0.10’dan %0.075’e düşürmektedir.

Binance TR İşlem Komisyonları

Binance’a şimdi üye olup %10 indirimli komisyonlardan faydalanmak için hemen tıklayın